3 روش تشخیص آرد خوب

3 روش تشخیص آرد خوب

3 روش تشخیص آرد خوب

انواع آرد بر اساس پارامتر های مختلفی می تواند دسته بندی شود.

  • آرد نان: این آرد، همان‌طورکه از اسمش برمی‌آید ، به‌ویژه برای تهیه نان استفاده می‌شود. آرد نانوایی از گندم سخت به‌دست می‌آید که پروتئین بالایی دارد و درنتیجه براثر ورزدادن گلوتن بیشتری تولید می‌کند. گلوتن از پیوند دو پروتئین به نام‌های گلوتِنین و گلیادین تشکیل می‌شود و به خمیر بافتی کشسان اما پایدار می‌بخشد.
  • آرد کیک و شیرینی‌پزی: آرد کیک و شیرینی‌پزی، اگر دقیق برایتان بگوییم، اندکی با هم متفاوت‌اند. هر دوی اینها از آرد گندم نرم با پروتئین کم حاصل می‌شوند. با این تفاوت که آرد کیک معمولا برای پروتئین‌زدایی تحت فرایند سفیدکردن قرار می‌گیرد. این فرایند باعث ایجاد خاصیتی می‌شود که ظرفیت آرد را برای جذب مایعات افزایش می‌دهد. به همین دلیل خوب پف می‌کند. آرد شیرینی‌پزی هم به‌دلیل ایجاد بافتی لطیف و ترد برای پخت انواع تارت و کلوچه توصیه می‌شود.
  • آرد سمولینا: روی بسته‌بندی برخی ماکارونی‌ها به عبارت «با آرد سمولینا» برمی‌خوریم.

اما شاید برایتان سوال باشد که سمولینا با آرد گندم معمولی چه فرقی دارد؟ آرد سمولینا درواقع حاصل گونه خاصی از گندم به‌اسم گندم «دوروم» است که بیشتر در مناطق خاورمیانه کشت می‌شود. این نوع آرد کمی دانه‌درشت‌تر از آرد معمولی است و بسته به گونه‌اش رنگ تیره‌تر یا زردتری در مقایسه با آرد معمولی دارد. معمولا هم برای تولید ماکارونی استفاده می‌شود.

ویژگی های یک آرد خوب

پس از بازکردن کیسه آرد مقدار کمی آرد را برداشته و بوی آنرا استشمام می نماییم آرد باید دارای بوی تازه و مطبوع باشد اگر اندکی بوی دیگر به مشام برسد باید مشخص شود که علت بوی خارجی چیست اگر علت آن برای سلامتی مضر نباشد با آزمایش پخت نان امکان استفاده یا عدم استفاده آن مشخص می گردد. اگر بوی آرد ناشی از کپک و فساد گندم و یا ماندگی آرد ناشی از رطوبت بالا باشد نان آن تیره و دارای بوی نامطبوع می شود.

عوامل مختلف بوی آرد:

۱-بیماری در دانه گندم

۲-سمپاشی گندم

۳-قارچ ها و حشرات

آرد باید عاری از هر نوع مواد خارجی و آفات زنده، مرده باشد.

آرد خوب باید دارای رنگ طبیعی مخصوص به خود باشد.

تاثیر رطوبت بالا در کیفیت آرد:

۱-نگهداری آردهایی که بیش از حد مجاز رطوبت داشته باشند باعث ترشیدگی و پس از چند روز کلوخه شدن سریع آن می شود.

با یک آزمایش ساده می توان رطوبت آرد را حدس زد مقداری آرد را در مشت گرفته و بهم فشار می دهیم سپس مشت خود را به آرامی باز می کنیم اگر آرد خشک باشد به صورت پودر از هم کاملا جدا می شود و اگر رطوبت آن مناسب باشد ذرات آرد به صورت چند تکه به هم می چسبند اگر رطوبت آرد بالا باشد ( بیش از ۱۴ درصد) ذرات آن به صورت یک تکه به هم می چسبند ضمنا آردهای با رطوبت بالا رنگ تیره تری دارند.

نکته پایانی

در این مقاله  یاد گرفتین هر آردی مخصوص کاری هست و برای تشخیص یک آرد خوب باید پارامترهای زیادی رو کنار هم گذاشت تا به یک نتیجه کلی رسید

پس برای استفاده از آرد به نکته های زیر دقت شود :

1برای تهیه نان های خانگی از آردهای نول موجود در بازار استفاده کنید

2 قبل از استفاده از آرد حتما آرد را الک کنید

3 آرد در دمای اتاق باشد.

4 از آرد مانده و رطوبت کشیده استفاده نکنید.

5 دقیقا از آرد گفته شده در دستور موردنظر تان استفاده کرده و آن را با آردهای دیگر جایگزین نکنید.

zefa
ارسال دیدگاه