عوارض و مضرات و پفک

عوارض و مضرات و پفک

عوارض و مضرات و پفک

آیا واقعا پفک مضر است ؟

بله، از آن جایی که پفک فاقد ارزش غذایی بوده و سرشار از مواد مصنوعی و فرآوری شده می باشد، مضر است. پفک ها محصولاتی ترد و نمکی با طعم پنیر هستند که از پودر ذرت حجیم شده تهیه می شوند و فاقد ارزش غذایی اند. مصرف غذاهای تنقلی همانند چیپس و پفک دارای اثرات جبران ناپذیری است که بسیاری از کارشناسان علوم غذایی در این مورد اتفاق نظر دارند.


عوارض و مضرات جدی پفک برای سلامت بدن

پنیر یک منبع مناسب برای پروتئین است، اما زمانی که اسیدآمینه های تشکیل دهنده پروتئین که در پنیر وجود دارند درمجاورت حرارت بالای پخت قرار می گیرند موجب تولید مواد خطرناک می شوند.یک وعده پفک (حدود 21 عدد) حاوی 150 کالری، 10 گرم چربی و 250 میلی گرم سدیم بوده که برابر 10 درصد سدیم مورد نیاز روزانه و 15 درصد از چربی کل است.

حال اگر یک بسته بزرگ پفک را در نظر بگیرید این مقادیر به طرز چشمگیری افزایش یافته و هیچ ارزش غذایی مثبتی ندارد؛ علاوه بر این، پفک ها محصولاتی فرآوری شده هستند که دارای طعم و رنگی مصنوعی می باشند.اولین ماده موجود در پفک، پوسته ذرت غنی شده است که می تواند به معنای پوسته ذرت حاوی سولفات آهن، نیاسین، ریبوفلاوین و فولیک اسید باشد.

سولفات آهن برای درمان کم خونی و سایر کمبود های آهن استفاده می شود اما معمولا توسط پزشک تجویز می شود.


افزایش خطر ابتلا به بیماری ها

در تهیه پفک از روغن با ترانس بالا استفاده می شود که باعث افزایش وزن، چربی خون و در نهایت بیماری های قلبی عروقی می شود. علاوه بر این استفاده از روغن هایی که چندین بار برای سرخ کردن استفاده می شوند، اغلب در محصول، بوی روغن سوخته و رنگ کدر و مات ایجاد می کنند که می تواند منجر به مسمومیت و سرطان زا شدن پفک شود.

افزودن مقدار زیاد نمک برای خوش طعم شدن آن در طی فرآیند تولید، موجب آسیب به کلیه ها، تجمع آب در بدن در نتیجه تورم بافت ها و افزایش فشار خون و سکته قلبی و مغزی می شود، همچنین ذائقه افراد به شورخواری را تغییر می دهد.با این وجود، چربی و سدیم بسیار زیاد پفک نیز نگران کننده است. مصرف بیش از حد پفک همانند دیگر میان وعده ها مضر و خطرناک است. چربی زیاد و فرآوری شده در پفک خطر ابتلا به بیماری های قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا و برخی سرطان ها را افزایش می دهد.


افزایش پوسیدگی دندانها

اغلب افراد تصور می کنند که فقط مواد غذایی شیرین موجب پوسیدگی دندانها می شود، غافل از این که پفک با داشتن ماده ای شور می تواند موجب پوسیدگی دندانها شود، زیرا هنگام مصرف، مقداری از آن به دندان ها می چسبد. پفک دارای کربوهیدرات قابل تخمیر است و تخمیر این مواد توسط باکتری های موجود در دهان باعث پوسیدگی دندانها می شود. بنابراین شستشوی دندانها با مسواک پس از خوردن پفک بسیار ضروری است.


مضرات پفک در بارداری 

خوردن پفک در هنگام بارداری موجب افزایش ماده ای به نام آکریلامید در بدن می شود. افزایش این ماده ممکن است روند رشد جنین را به خطر اندازد و در نهایت منجر به تولد نوازدی با سر کوچکتر نسبت به نوزادان سالم شود.


برخی از عوارض جانبی کوتاه مدت مصرف پفک عبارت است از

نفخ

حالت تهوع

بیش فعالی به ویژه در کودکان

کم تحرکی

برخی از عوارض جانبی دراز مدت مصرف پفک عبارت است از

بیماری های قلبی

چاقی

انواع مختلف سرطان

فشار خون بالا


سخن پایانی

در این مقاله با عوارض و مضرات و پفک آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد مواد خوراکی و تنقلات را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

محمد امیری
ارسال دیدگاه