حقایقی درباره تنقلات

حقایقی درباره تنقلات

حقایقی درباره تنقلات

کرانچی ذهن شما را گیج می‌ کند

انگشت‌ های نارنجی هزینه کمیست که بابت این اسنک‌ های پنیری پرداخت می‌ کنید. کرانچی‌ های کلاسیک از ۷۰ سال پیش وجود دارند. اما این ذرت‌ های پنیری هنوز یکی از محبوب‌ ترین خوراکی‌ ها به حساب می آیند.

وقتی غذایی به سرعت در دهان شما آب می‌ شود مغز را فریب می‌ دهد که هیچ کالری مصرف نشده و اگر مغزتان فکر کند هیچ کالری دریافت نکردید هیچ پیامی به معده شما نمی‌ فرستد که احساس سیری نمایید. این بحث موجب می‌ شود خیلی راحت یک بسته پفک بخورید که دقیقا همان چیزی است که تولیدکنندگان می‌ خواهند.

چوب شور در محلول قلیایی غوطه ور می‌ شود

برخی از چوب شورهای ترد و خوشمزه‌ ای که می‌ خوریم در یک ماده شیمیایی قوی خیس می‌ شود که می‌ تواند حتی شیشه را در خود حل نمایند. آب قلیایی معمولا برای ساخت زباله و باز کردن گرفتگی لوله استفاده می‌ شود. قبل از اینکه چوب شور پخته شود در ترکیبی از آب و آب قلیایی غوطه ور می‌ شود.

اگر از این ماده استفاده نشود چوب شور‌ها به رنگ سفید از فر بیرون می‌ آیند. ترکیبی از آب داغ و جوش شیرین نیز می‌ تواند به عنوان عامل قهوه‌ ای کننده استفاده شود، اما بسیاری معتقدند که آب قلیایی بهترین نتیجه را می‌ دهد.

پاستیل‌ ها فقط شکر و طعم دهنده نیستند

پاستیل‌ ها خوشمزه و پر طرفدار میباشند. آن‌ ها حاوی پس مانده‌ های کشتارگاه‌ ها هم هستند. آن‌ ها حاوی ژلاتین هستند که از کلاژن حیوانات به دست می‌ آید.

در قرون وسطی کشف شد که جوشاندن استخوان‌ ها و پوست حیوانات درآب، مایع غلیظی تولید می‌ کند که پس از سرد شدن سفت می‌ شود. در آن زمان تهیه ژلاتین یک فرآیند طولانی وبد که شامل جوشاندن قسمت‌ های مختلف حیوانات به مدت شش ساعت می‌ شد و فقط خانواده‌ های ثروتمند از پس چنین کاری برمی آمدند. امروزه ژلاتین در سراسر جهان تولید می‌ شود؛ پس نیاز نیست ثروتمند باشید تا از این خوراکی لذت کافی راکسب نمایید.


سخن پایانی

در این مقاله با حقایقی در مورد تنقلات آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد مواد خوراکی و تنقلات را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

محمد امیری
ارسال دیدگاه