شکلات چگونه ساخته می شود

شکلات چگونه ساخته می شود

شکلات چگونه ساخته می شود

ابتدا دانه هاي کاکائو که داخل پوسته مي باشد را برداشت مي کنند. پوسته رويي را شکسته و دانه ها را از درون پوسته بيرون مي آورند. دانه ها را خشک مي کنند. براي به دست آوردن شکلات مرغوب، بايد براي خشک شدن دانه هفت روز صبر کرد. معمولاً دانه ها را در نور خورشيد خشک مي کنند. البته روش هاي ديگري هم وجود دارد که دانه ها را سريع تر خشک مي کند (معمولاً در توليد انبوه، از نور آفتاب استفاده نمي کنند)؛

ولي کاکائوي به دست آمده زير نور آفتاب کيفيت بهتري نسبت به کاکائويي که خشک مي شود دارد. حال دانه هاي خشک شده را تفت داده و سپس آن ها را آسياب مي کنند. در اين مرحله، چربي کاکائو را با تحت فشار قرار دادن ماده ي حاصله، از کاکائو جدا مي کنند. آنچه که باقي مي ماند، به پودر کاکائو معروف است.


مخلوط کردن

ماده به دست آمده را با مقادير مختلف از چربي کاکائو مخلوط مي نمايندتا شکلات هاي متنوعي تهيه کنند. مواد موجود درچند نوع شکلات پايه از به شرح ذيل مي باشد:

شکلات تيره ساده: کاکائو، چربي کاکائو، شکر و وانيل

شکلات شيري: شکر، شير يا شير خشک، کاکائو، چربي کاکائو و وانيل

شکلات سفيد: شکر، شير يا شير خشک، چربي کاکائو و وانيل

سازندگان مختلف، مقادير متفاوتي از موادي که در بالا ذکر شد را به کار مي برند و در نتيجه شکلات هاي متفاوتي توليد مي شود. شکلات تيره از نوع مرغوب آن، داراي 70 درصد کاکائو مي باشد، در حالي که در تهيه ي شکلات شيري تا 50 درصد از کاکائو استفاده شده است. شکلات سفيد تنها 33 درصد کاکائو دارد. البته در توليد انبوه شکلات، از کاکائوي کمتري استفاده مي کنند. معمولاً چربي هايي غير از چربي کاکائو به کار مي رود تا با قيمت کمتري، شکلات توليد کنند.


گرم و سرد نمودن شکلات

مرحله ي آخر، گرم و سرد کردن و به دست آوردن شکلات نهايي است. چربي کاکائو از تشکيل بلورهاي ناپايدار جلوگيري مي کند، بنابراين توده ي شکلات را بايد به آرامي سرد کرد تا بلورهاي پايدار تشکيل شود. تشکيل اين بلورها سبب ترد بودن شکلات هنگام گاز زدن، ذوب شدن آرام آن در دهان و داشتن ظاهر براق مي شود.

براي اين منظور، ابتدا دماي توده شکلات را از 45 درجه سانتي گراد به 27 درجه کاهش مي دهند. سپس مجدداً شکلات را تا 37 درجه گرم مي کنند و سپس به آرامي آن را سرد نموده تا به حالت جامد و پايدار تبديل گردد . حالا شکلات آماده است. مي توان در انواع بيسکويت ها يا به عنوان روکش شکلاتي از آن استفاده نمود يا اين که به شکل شکلات هاي تخته اي به فروش برسانيد.


سخن پایانی

در این مقاله با شکلات چگونه ساخته می شود آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد مواد خوراکی و تنقلات را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

محمد امیری
ارسال دیدگاه