تنقلات سالم چیست؟

تنقلات سالم چیست؟

تنقلات سالم چیست؟

پیشرفت صنعت با تمام مزیت هایی که برای انسان دارد  دارای معایبی نیز میباشد. یکی ازاین مضرات در دنیای امروز صنعتی شدن مواد غذایی است . با صنعتی شدن مواد غذایی ارزش غذایی کاهش یافته و سلامت افراد جامعه نیز به خطر افتاده است. با وست ویژن سوپر مارکت همراه باشید.

در دنیای امروز سبک زندگی بشر تغییر یافته ،و استفاده از غذا های چرب و مضر به یک عادت همیشگی بین انسان ها تبدیل شده .این عادت کردن باعث شده که آمار ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان به طور چشمگیری افزایش یابد همچنین مشکلات گوارشی در افراد تبدیل به یک عادت قدیمی گردد.

در طب سنتی اسلامی ما  یک جمله بسیار حکیمانه وجود دارد که می گوید 🙁 غذای ما دوای ماست)  اگر ما این جمله را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم می توانیم از شر بسیاری از بیماری هایی که امروزه یقه بشر را گرفته خلاص شویم چون استفاده از غذای ناسالم می تواند اصلی ترین علت ایجاد امراض در بشر باشد و اصلاح مواد غذایی ناسالم می تواند مهمترین حرکت در داشتن زندگی سالم تر در دنیای امروز  ما باشد .

حال که درباره  اهمیت داشتن یک تغذیه سالم در زندگی بشر و سلامت آن مطلع شوید. میان وعده یکی از مهمترین وعده های غذایی هر فرد به شمار میرود . که بعضا افراد از آن غافل می باشند وجود میان وعده های سالم باعث میشود که ما اولاً کمتر غذا بخوریم و دوم انرژی کافی برای فعالیت های روزانه را داشته باشیم به اکثر افرادی که دچار بیماری های گوارشی هستند پزشکان توصیه می کنند که به جای خوردن  ۴ وعده غذایی  از ۶ وعده غذایی  با مقدار و حجم کمتر استفاده نمایند  تا دستگاه گوارش سالم تری داشته باشند که این امر اهمیت داشتن یک میان وعده سالم را به ما نشان می‌ دهد.

سلامت تنقلات

هرچقدر میان وعده ای که استفاده می‌ کنیم دارای چربی و ادویه کمتر و همچنین فاقد مواد افزودنی باشد می‌ تواند سلامت میان وعده را بالا ببرد و وجود سلامت در تنقلاتی که مصرف میکنیم یکی از فاکتور های میان وعده سالم است. یک میان وعده میتواند تخم مرغ با سبزی جات و…. باشد .

سبک بودن تنقلات

سبک بودن تنقلات مصرفی سبب می شود که هضم آنها راحت تر بوده و همچنین فرد در خوردن غذای اصلی ناتوان نباشد همچنین جلوی افزایش وزن و چاقی فرد را نیز می‌ گیرد و فرد از بیماری‌ هایی همچون کبد چرب در امان می ماند.

غنی بودن تنقلات

نوشیدنی یکی از اصلی‌ ترین تنقلاتیست که ما در هنگام میان وعده  از آن استفاده می کنیم عدم استفاده از نوشیدنی های کافئین دار و نوشیدنی های گازدار و همچنین الکل دار سبب می‌ شود که فرد میان وعده سالم تری داشته باشد زیرا این نوشیدنی ها می تواند سلامت ما را به خطر می‌اندازد همچنین ما به شما توصیه می کنیم که استفاده از نان سبوس دار را به جای نان عادی در برنامه خود قرار داده تا کیفیت غذای خود را افزایش دهید.

گرم بودن تنقلات مصرفی

تنقلاتی که استفاده میکنید اگر به صورت غذا تهیه شده باشد ما به شما توصیه می‌ کنیم که این تنقلات را  گرم کنید و به صورت فست فود و غذای سرد میل نکنید زیرا غذایی که به صورت سرد استفاده میشود  منبع اصلی وجود باکتری ها و میکروب هاست.


سخن پایانی

در این مقاله با تنقلات سالم آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد مواد خوراکی و تنقلات را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

محمد امیری
ارسال دیدگاه